Миші здатні контролювати в мозку "гормон задоволення" – вчені

27 июля 2021 г., 18:15:00   1059   0


Вченим з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго вдалося підтвердити гіпотезу про те, що під час відсутності нагороди або під час її очікування дофамін – "гормон задоволення" періодично викидається, створюючи мотивацію для активних дій.


Як передає UAINFO.org з посиланням Укрінформ, про це повідомляється в статті в науковому журналі Current Biology


Дофамін стимулює активні дії і, як показали експерименти на мишах, вкидається в мозок регулярними імпульсами, частоту і силу яких тварини навіть можуть змінювати.


Так, група дослідників на чолі з професором Девідом Кляйнфелдом (David Kleinfeld), провівши лабораторні експерименти на мишах, показала, що концентрація дофаміну змінюється швидкими хвилями, і при найпростішому тренуванні тварини швидко навчаються її регулювати. 


Читайте також: Исследование: Антибиотики изменяют структуру мозга


Використовуючи оптичні датчики внесинаптичного дофаміну в корі головного мозку миші, автори з'ясували, що він з'являється піками, з частотою близько 0,01 в секунду. Більше того, тварини легко навчалися змінювати частоту й амплітуду цих піків, а також загальний рівень дофаміну. Для цього вчені сконструювали установку, яка відстежувала кількість дофаміну в корі гризунів і кожного разу, коли кількість досягала потрібного рівня, видавала нагороду - краплю солодкої води.


Читайте також: Только семь процентов генов отличают современного человека от неандертальца


Навчання проводили кілька днів, протягом години, проте вже на другий день миші змогли легко збільшити частоту і рівень дофамінових імпульсів у мозку. При скасування нагороди вони так само швидко поверталися до попереднього стану. Автори вважають, що такі імпульси служать одним з важливих внутрішніх елементів формування мотивації та планування поведінки.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Источник: Все новости от

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте