У Євросоюзі дешевше: чому українцям доводиться переплачувати за одяг і меблі

24 июля 2021 г., 23:21:00   872   0

У Євросоюзі дешевше: чому українцям доводиться переплачувати за одяг і меблі


Українці платять за брендовий одяг, прикраси або взуття вдвічі більше, ніж європейці або американці. З одного боку, в нашій країні отримують найнижчі зарплати в Європі, а з іншого – платять за непродовольчі товари за найвищими цінами.


Як інформує UAINFO.org, про те, чому так сильно відрізняються ціни та скільки заробляють продавці, йдеться в матеріалі видання Оbozrevatel.


Одягатися дешевше в Мілані?


"В українських магазинах ціни часто вищі, ніж у Мілані. І деякі бутики привозять колекції із запізненням, тобто у багатьох країнах світу починаються розпродажі, а в нас – це нова колекція", – розповідає киянка Олена.


Через коронавірус COVID-19 подорожувати в країни ЄС майже неможливо й Олена тепер замовляє одяг, взуття та предмети інтер'єру в закордонних інтернет-магазинах. У більшості з них можна "зловити" акцію та заощадити до 30% від вартості товару. Термін доставки – до двох тижнів.


Читайте також: Индекс Биг-Мака: доллар в Украине должен стоить 11,5 гривен


Українці люблять одягатися красиво і готові витрачати на нові предмети інтер'єру ледь не всю зарплату. 


"Я вже рік працюю в бутику одягу й бачила багато різного. І те, як покупниці в буквальному сенсі діставали останні копійки, щоб розплатитися за спідницю або штани. Нерідко за покупки платять кредитними картками, тобто модні речі купують у борг. Хоча необхідності в цих покупках немає", – розповідає продавчиня на ім'я Ірина, яка працює в ТРЦ Sky Mall.


Добре і модно виглядати – риса українців. Причому, одяг чи взуття обов'язково мають бути брендовими. На цьому непогано заробляють українські магазини. Наприклад, популярну зараз модель джинсів відомої американської торгової марки Levi's в українському магазині можна купити майже за 5,9 тис. грн. Така сама пара, але в американському обійдеться в $168, що за поточним курсом становить 4,5 тис. грн.


Читайте також: В Україні зростають ціни на житло: які квартири подорожчали найбільше


Чоловічі кросівки для прогулянок популярного американського бренду Timberland у бутику по акції продають майже за 3 тис. грн, тоді як в американському – за $100, що за курсом трохи більше ніж 2,7 тис. грн.


Предмети інтер'єру теж відрізняються ціною. Наприклад, у київській IKEA матрац розміром 90 на 200 коштує 2,5 тис. грн. Аналогічний товар, але в польському магазині мережі обійдеться у 299 злотих, тобто за курсом – близько 2 тис. грн.


Магазини непогано заробляють


Україна – одна з найбідніших країн Європи, і, за статистикою, більш ніж половину свого доходу споживачі витрачають на харчові продукти. Чому ж тоді непродовольчі товари й предмети інтер'єру коштують дорожче? Економіст Володимир Лановий каже, що в нашій країні набагато менша конкуренція, що дозволяє тримати високі ціни. 


"Українські постачальники мають додаткові витрати, зокрема корупційні. Ціни на електроенергію, опалення в нашій країні вищі", – пояснює він. Усі свої витрати магазини перекладають на плечі споживачів.


В Україні досить великий тіньовий сектор, говорить Директор економічних і соціальних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. За даними Міністерства економіки, рівень тіньової економіки дійшов до 30%. І реальні доходи споживачів вищі, ніж зазначено у звітах Державної служби статистики. 


"І деякі покупці можуть купити хороші джинси, оскільки живуть не на одну зарплату", – говорить він.


Читайте також: В Украине осенью ожидается рост цен на продукты питания: что подорожает сильнее всего


Націнка в українських магазинах у середньому становить 30%, що набагато вище у порівнянні з іншими європейськими країнами.


"У нашій країні бізнесмени відмовляються працювати при низькій рентабельності, всі хочуть заробляти багато. Конкуренції майже немає, тому покупці готові платити більше", – розповідає директор мережі з продажу одягу, який попросив не називати його імені.


І ця ситуація не змінюється протягом останніх кількох років.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube


Источник: Все новости от

Читайте еще

Последние новости
Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте