Мозок злочинців виглядає інакше, ніж у звичайних людей – науковці

19 февраля 2020 г., 20:36:00   1036   0

Дослідження про мозок злочинців


Люди, які все життя крадуть, брешуть та знущаються з інших, мають меншу за площею поверхні кору мозку, кажуть дослідники. Це підтвердили результати МРТ 45-річних злочинців, що проявляли схильність до антисоціальних дій з дитинства.


Виявилося, що площа поверхні кори їхнього головного мозку – менша й тонша, ніж у звичайних людей. І це, ймовірно, є результатом кримінальної поведінки, пише НВ з посиланням на ВВС.


Однак не можна відкидати й інші фактори: спадковість, вживання наркотиків, низький IQ чи психічні розлади злочинців.


Дослідники просканували мозок майже 700 добровольців, за якими спостерігали від народження. Їх розділили на три групи, які:


• рідко вчиняли злочини;


• робили це, коли були підлітками;


• поводились так протягом всього життя.


Читайте також: Вчені розповіли, як звуки будильника впливають на настрій


Науковці виявили, що 80 учасників останньої групи, до якої належали ті, що вчиняли насильницькі злочини протягом життя, мали суттєві структурні відмінності мозку.


Результати дослідження, опубліковані в науковому журналі Lancet Psychiatry, підтвердили, що люди, які протягом життя ображали інших, мали психоневрологічні відмінності.


Підлітки, що з дитинства поводились антисоціально і могли у будь-який момент опинитися за ґратами, у зрілому віці мали проблеми з психічним і фізичним здоров’ям – аж до інвалідності.


Авторка дослідження Крістіна Карлісі з Університетського коледжу Лондона зазначає: "Структурні відмінності їхнього мозку не дозволяють розвивати соціальні навички, що сприяють психологічному добробуту і відволікають від антисоціальної поведінки".


Читайте також: Рослини на робочому місці можуть допомогти знизити рівень стресу – дослідження


Співавтор проєкту професор Ессі Відінг пояснив, що цих людей потрібно не "демонізувати", а сприймати як тих, хто "потребує допомоги та співчуття".


Д-р Грейм Ферчильд з Університету Бата також підкреслив важливість дослідження.


Проте науковці поки не мають чіткої відповіді: чи виникли ці структурні зміни у мозку злочинців у ранньому віці та призвели до антисоціальної поведінки впродовж життя або вони є результатом вживання наркотиків, алкоголю, куріння та неправильного харчування.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Источник: Все новости от

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте